Picture9-300x300

سیر مطالعاتی اینفورس

یکی از موفقیت های افرادی که در دوره های آموزشی مجازی ما شرکت می کنند، این است که علاوه بر فراگیری محتوای درس های کلاس ها، مطالعات خود را نیز در موضوع مربوط به کلاس تکمیل نمایند.

به همین دلیل آموزشگاه مجازی اندیشه، در تدوین سیر مطالعاتی های گوناگون فعالیت های گسترده ای کرده است. به طوری که بیش از دو هزار مقاله و کتاب را در این زمینه در اختیار کسانی که در این سیر مطالعاتی ها شرکت می کنند قرار می دهد.

با سیر مطالعاتی شما کامل می شوید

به طور کلی دوره های آموزشگاه مجازی اندیشه از دو قسمت تشکیل شده. یک قسمت مباحث استاد. این جلسات را گوش کنید و حتما از نکات مهمی که برای خودتان مفید می دانید یادداشت برداری کنید.
قسمت دوم سیر مطالعاتی است که همه اعضای دوره اگر در سیر مطالعاتی هم شرکت کنند می توانند بهترین نتیجه را از دوره دریافت کنند. شما با شرکت در سیر مطالعاتی و به پایان رساندن آن، در موضوعی که برای سیر مطالعاتی انتخاب کرده اید، کامل می شوید.

برای سیر مطالعاتی، مطالعه روزانه ۲۰ صفحه(در هفته حدودا ۱۵۰ صفحه) برای شما در نظر گرفته شده است که به طور متوسط، این مقدار فقط یک الی دو ساعت از وقت شما را در روز می گیرد، اما نتایجی بسیار عالی برای شما دارد.

 

سیر مطالعاتی با منابع صد در صد رایگان و بدون نیاز به هیچ هزینه ای

ما منابع کلیه سیر مطالعاتی هایی که انتخاب می کنید را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می دهیم تا مجبور نشوید برای تهیه آن ها وقت زیادی را در جستجوی آن ها در فروشگاه های کتاب و … بگردید. این منابع شامل کتاب و مقالات علمی – پژوهشی هستند که هم در موضوع انتخابی جزء بهترین ها هستند و هم تهیه آن ها برای شما هزینه ای نخواهد داشت. با این حال توصیه ما برای مطالعه بهتر منابع این است که آن ها را پرینت گرفته و همراه با یادداشت برداری مطالعه کنید.

سیر مطالعاتی اینفورس:

 • ما سایتی اختصاصی را برای سیر مطالعاتی ها را اندازی کرده ایم با عنوان اینفورس که از اینجا می توانید به آن دسترسی داشته باشید.
 • حجم سیر مطالعاتی های اینفورس، در هر موضوعی که انتخاب می کنید،‌ درحد آشنایی تخصصی پایه و مطلوب با موضوع انتخابی، معادل حداقل ۱۶ کتاب به طور متوسط ۱۵۰ صفحه ای می باشد که حدودا چهار ماه به طول می انجامد. ملاک ما در سیر مطالعاتی ها روزانه ۲۰ صفحه(تقریبا معادل یک ساعت مطالعه معمولی یا ۲ ساعت مطالعه فعال) و به طور متوسط هفته ای ۱۵۰ صفحه است. این مقدار در طول چهار ماه معادل حدودا ۱۶ کتاب یا ۲۵۰۰ صفحه خواهد بود. البته بخش عمده منابعی که در اینفورس عرضه کرده ایم مقالات علمی پژوهشی هستند تا از اعتبار علمی بالاتر و مطمئن تری برخوردار باشند.
 • کسی که چنین سیر مطالعاتی ای همراه با اصول استاندارد مطالعه(یادداشت برداری و ..) داشته باشد، در رشته تخصصی انتخابی خود، اطلاعات پایه و اساسی موضوع را دریافت کرده است.
 • چنین فردی زمینه رشد فوق العاده ای در موضوع انتخابی خود خواهد داشت.
 • این سطح سیر مطالعاتی حتی افرادی که اطلاعات خیلی کمی از مباحث اعتقادی خود را دارند، به فردی آگاه با اطلاعات تخصصی تبدیل می کند.
 •  سیر مطالعاتی اینفورس برای تمام کسانی که به آشنایی اصولی و عمیق به اعتقادات دینی خود علاقه دارند، ضروری است.
 • سیر مطالعاتی اینفورس برای چه اصناف و گروه هایی سبب پیشرفت شغلی آنان می شود؟ برای :
  • دانشجویان رشته ادیان و عرفان
  • دانشجویان رشته علوم قرآن و حدیث
  • طلاب سطوح مختلف
  • معلمان دینی و پرورشی
  • اساتید دانشگاه در سطوح مختلف

با سیر مطالعاتی اینفورس چه چیزی به دست می آورید:

 1. با موضوع انتخابی به طور دقیق آشنا می شوید.
 2. می توانید به پاسخ سوالات و شبهات مهم خود برسید.
 3. هر وقت سوالی در موضوع مربوطه برای شما پیش آمد می دانید به چه منابعی مراجعه کنید.
 4. از حیث محتوایی می توانید مقالاتی در سطح خوب بنویسید.
 5. می توانید به سوالات مهم در رشته مربوطه پاسخ دهید.

فرایند شرکت در سیر مطالعاتی اینفورس:

۱٫برای سیر مطالعاتی اینفورس به صفحه منابع مراجعه کرده و یک سیر مطالعاتی به دلخواه خود انتخاب کنید. مبنای شما در انتخاب سیر مطالعاتی، موضوعی باشد که احساس می کنید در آن موضوع نیاز به مطالعه بیشتری دارید.

حداکثر دو موضوع بیشتر انتخاب نکنید تا فرصت کافی برای مطالعه داشته باشید.

۲٫ بعد از انتخاب موضوع سیر مطالعاتی(مانند قرآن و عهدین، مسیحیت، مهدویت، شبهه شناسی و …)، منابعی که در آن موضوع در سایت در اختیار شما قرار داده شده است را دانلود کرده و بخوانید. در زیر شاخه موضوعی که انتخاب کرده اید، تعدادی منابع(کتاب و مقاله) وجود دارد. برای جواب این سوال که از کدام منبع مطالعه خود را شروع کنید به توضیحاتی که در زیر عنوان هر سیر مطالعاتی در دسته مربوطه داده شده است توجه کنید. نکته کلیدی این است که شما از هر یک از منابعی که معرفی کرده ایم شروع کنید، اشکالی ندارد. همه منابع انتخاب شده مورد تایید ما هستند.

برای  انتخاب مقاله و کتاب در موضوع انتخابی خودتان، ببینید نگارش و عنوان کدام مقاله یا کتاب برای شما جذاب تر است. همان را انتخاب کنید. اگر مطالعه متنی که انتخاب کرده اید برای شما سنگین بود، منبع دیگری را که ساده تر است انتخاب کنید. از آن جایی که شما با موضوع آشنا نیستید، ممکن است مطالعه برخی از منابع در ابتدا برای شما دشوار باشد. اما بعد از آشنایی با موضوع، مطالعه این متن ها ساده تر خواهد شد. بنا بر این مطالعه متن های سخت تر را برای مراحل بعدی قرار دهید.

۳٫ بعد از این که منبع انتخابی را به طور کامل مطالعه کردید و تمام شد، نظرات و نقدهای خود را نسبت به محتوای مقاله یا کتابی که مطالعه کرده اید را به صورت یک نظر جداگانه ذیل همان منبع ارسال کنید. این نظرات شما بسیار حائز اهمیت است و به انتخاب این آثار توسط افراد بعدی کمک بسیار خوبی می کند.

۴٫ ما برای سیر مطالعاتی های یک دوره، چهارماه وقت گذاشته ایم تا شما فرصت داشته باشید متناسب با حجم مطالب، به پایان سیر مطالعاتی برسید.

توصیه بسیار اکید ما این است که از همان اولین جلسه شروع کلاس، سیر مطالعاتی خود را نیز شروع کنید و هرگز آن را به تعویق نیندازید. البته اگر به دلیل مشغله های خود، نخواهید در سیر مطالعاتی شرکت کنید گرچه محتواهای با ارزشی را از دست می دهید اما شما را از ادامه شرکت در کلاس های آموزشی محروم نمی کنیم.

۵٫ برای شرکت در هر دوره مجازی آموزشگاه مجازی اندیشه، بهتر است یک دوره سیر مطالعاتی در موضوع آن را نیز بگذارنید. شرکت در سیر مطالعاتی ها برای عموم ولو در دوره های مجازی ما شرکت هم نکنند، مجاز است.

۶٫ میزان به پایان رساندن سیر مطالعاتی، عناوین سیر مطالعاتی نیست. بلکه مقدار مطالعه است. بنا بر این اگر یک سیر مطالعاتی از منابع کمتری برخوردار بود، ادامه مطالعه از مقالات و کتاب های موضوع دیگری انتخاب شود تا به حجم تعریف شده در سیر مطالعاتی پایه (۱۶ کتاب یا ۲۵۰۰ صفحه در چهار ماه) برسد.

سیر مطالعاتی های موجود:

در حال حاضر سیر مطالعاتی های فراوانی در سایت اینفورس (شبکه بین المللی مطالعات ادیان) برای شما تدوین شده است. مانند: | سیر قرآن و عهدینسیر یهودیتسیر مسیحیتسیر زرتشت سیر ادیان شرق سیر مهدویتسیر شبهه شناسیسیر فرقه های نوظهور | سیر بهائیت | سیر عرفان حلقه  | سیر زن و الهیات جنسیتسیر معنویت و اخلاق سیر راهنمای مقایسه ای ایمانسیر شیعه شناسی | و … برای آگاهی از عناوین کلیه سیر مطالعاتی ها، وارد اینفورس شوید: سایت سیر مطالعاتی اینفورس

 

کانال اطلاع رسانی دوره ها در تلگرامشرکت در دوره‌ها   

 

 

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «سیر مطالعاتی اینفورس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن